Штабелер або ричтрак: допомога при виборі
06.09.2019
Штабелер або ричтрак: допомога при виборі

Тільки 13,5% складської нерухомості України відповідає міжнародним стандартам. Саме тому власники промислових територій, логістичних центрів, комерційних об’єктів і торгово-розважальних комплексів вибирають штабелери та річтраки. Компактне обладнання легко маневрує, здійснює перевезення і укладання вантажів у штабелі, використовується для обслуговування висотних стелажних систем.

Штабелер або ричтрак: що вибрати?

Тільки 13,5% складської нерухомості України відповідає міжнародним стандартам. Саме тому власники промислових територій, логістичних центрів, комерційних об’єктів і торгово-розважальних комплексів вибирають штабелери та річтраки. Компактне обладнання легко маневрує, здійснює перевезення і укладання вантажів у штабелі, використовується для обслуговування висотних стелажних систем. Завдяки багаторічному досвіду роботи співробітники компанії SELINI BULAVA підкажуть, чим відрізняється ричтрак від штабелера, як орендувати або купити відповідну техніку для складу в Києві.

Типи і характеристики штабелера

Класичним представником складського транспорту є штабелер. Доставляє продукцію, розміщену на піддонах, до різних ярусах стелажів шляхом штабелювання. Важливими елементами конструкції служить консоль з роликами, опорна рама з керманичами колесами і вертикальна щогла з направляючими, які забезпечують рух підйомної каретки з вилами. Перш ніж взяти в оренду або купити штабелер в Києві, компанія SELINI BULAVA рекомендує ознайомитися з видами і технічними характеристиками обладнання для складу.

 1. Ручні гідравлічні штабелери. Складаються з рами з вилами, шасі та гідровузла. Запускаються вручну, за допомогою лебідки або ножного приводу. Оператор докладає зусиль для транспортування палетованих вантажу до 1,5 тонн на висоту, що не перевищує 3 метрів.
 2. Електрогідравлічні штабелери. Управління механізмом відбувається за рахунок акумуляторної батареї і електродвигуна. Фізична сила робочого необхідна при переміщенні агрегату вздовж складу. Застосування Електроштабелер доцільно не для перевезення піддонів, а для укладання готових виробів вагою до 3,5 тонн в штабелі. Висота підйому при цьому становить менше 5 метрів.
 3. Самохідні штабелери. Колеса пускає в хід електрогідравлічний привід, що значно скорочує ручну працю. Моделі з відкидною платформою і кабіною оператора здатні обслуговувати високі стелажі на відкритих і закритих складських територіях, обробляти вантажі на висоті 5-6 метрів, складені в 4-5 ярусів.

Технічні характеристики ричтрака

На відміну від вилочного навантажувача і самохідного штабелера, ричтрак обладнаний багатосекційній телескопічною щоглою з вільним ходом вил, кареткою з функцією нахилу і бічного зсуву. Модернізована техніка з електричним двигуном, панеллю керування, наявністю противаги і центром тяжіння між опорами ідеально підходить для роботи з багаторівневою палетованих системою зберігання. Залежно від конструктивних особливостей виділяють наступні типи ричтраков.

 1. Міні-ричтрак. В компактної моделі відсутня стаціонарне місце водія. Це компенсується високою продуктивністю і низькою ціною.
 2. Щоглові ричтраки. Підйомники з телескопічною щоглою і гідравлічною системою
 3. Пантографні ричтраки. Мають бур механізм висунення і подовження вил, що сприяє обробці стелажів подвійний глибини, завантаження товару в кузов вантажівки через борт.
 4. Річтраки з широкими консолями. Покращені моделі з центром ваги вантажу всередині контуру опорних і приводного коліс. Долають нерівності траси, взаємодіють з відкритими і закритими піддонами. При роботі зі стелажами перший ярус палет повинен знаходитися на балках.

Коли мова йде про площу понад 500 м2, краще вибрати не штабелер, а ричтрак. Останній варіант складської техніки краще на великих територіях сховища з глибокими стелажами і вузькими проходами.

Чим відрізняється ричтрак від штабелера

За якість виконання вантажно-розвантажувальних робіт і зберігання готової продукції багато в чому відповідає складська техніка. Щоб уникнути фінансових витрат на відшкодування вартості пошкодженого вантажу, розглянемо, чим ричтрак відрізняється від штабелера:

 • конструктивні особливості. Висувна щогла, бічний нахил і зміщення вил, рухлива каретка;
 • висота підйому – 12 метрів і більше;
 • швидкість пересування – до 20 км / год;
 • ширина проходу з піддонами – від 1,6 метра;
 • продуктивність – близько 30 палет на годину.

Незважаючи на всі переваги ричтрака, для маленького складу краще взяти в оренду або купити штабелер. Обслуговування та ремонт такого вантажопідйомника обійдеться підприємству в 2 рази дешевше.

SELINI BULAVA: оренда і продаж ричтраков і штабелеров

У пошуках вигідної пропозиції на українському ринку складської техніки не пропустіть можливість стати клієнтом Селіні Булава. Українсько-італійська компанія є провідним постачальником обладнання «Haulotte», «SKYJACK» «MANITOU», «Genie®», «TOYOTA», «Bobcat Company» «NISSAN», «Daewoo», представником торгової марки «BAOLI». Щоб купити або орендувати ричтраки і штабелери за найнижчою ціною в Україні, досить звернутися в SELINI BULAVA. Крім того, ми пропонуємо величезний вибір навантажувачів, телескопічних підйомників і електровізків зі складу в Києві.